Tengeri manőver tréning

Csapatunk tengeri vitorlás manőver tréninggel vár!

A haladó tanfolyam célja:

Kezdő, intenzív manővertréning vitorlás hajón, az önálló tengeri hajóbérlés magabiztosságának és biztonságának növeléséhez. A tanfolyam időtartama 4 nap, 3 éjszaka, vagy 5 nap, 4 éjszaka.

A tanfolyam ára egytestű vitorlás yachton 349 EURO / Fő

A tanfolyam ára katamarán Lagoon 450 vitorlás yachton 499 EUR/ Fő

Kiknek ajánljuk: vizsgával már rendelkező kezdő, vagy vizsga előtt álló tengeri vitorlázóknak, valamint minden gyakorlásra vágyónak. Családtagokat, barátokat is szívesen látunk.

A vitorlás manővertréning programja:

Csapatunk az első önálló hajós kalandot segítendő, haladó tanfolyamot is szervez, mert a hajózásban is nagyon fontos a meglévő tudás időnkénti „leporolása”, új technikák megtanulása. Haladó tanfolyamunk egy intenzív manővertréning, amelyen nagyon nagy ismétlésszámban gyakoroljuk azokat a legfontosabb manővereket, amelyeken túránk felhőtlen, szorongásmentes élvezete múlhat, főleg ha családdal, tapasztalatlan barátokkal hajózunk:

• kikötői ki- beállások nagy ismétlésszámban, mooringos kikötőhelyre
  • oldallal partfal mellé állás
  • haladó szintű horgonyzás
  • haladó GPS és autopilot kezelés
  • éjszakai hajózás, navigáció alapján,
  • haladó szintű reffelés, teendők viharban és havária esetén

A tanfolyam helyszíne és időtartama: Horvátország, Marina Kremik, 4 nap, 3 éjszaka, vagy 5 nap,4 éjszaka

Mit hozzak magammal?

• Barátomat/barátnőmet, kollégámat
  • Lapos, fehér talpú cipőt
  • Vízhatlan kabátot-nadrágot
  • Sapkát
  • Napszemüveget
  • Napkrémet

Oktatóhajónk:
Beneteau Oceanis 51.1 (6 kabin)
Lagoon 450

Tanfolyamdíj:
349 Euro/fő ( 2 fős kabinban) egytestű vitorláson
499 Euro/fő ( 2 fős kabinban) Lagoon 450 katamáron

Amit tartalmaz:

• hajó bérleti díja
  • takarítási díj
  • oktatás
  • szállásdíj (hajón)

Amit nem tartalmaz:

• idegen forgalmi adó (2EUR/fő/éj)
  • üzemanyagköltség (~ 10Euro/fő)
  • ellátás (étel, ital), utazás költsége
  • kikötői díj

2024. évi időpontjaink:

• 2024 április 27.- április 30. (4 nap) I. csapat
  • 2024 április 30.-május 04. (5 nap) II.csapat

Aki a keddtől szombatig tartó időpontot választja, egy teljes nappal többet tud vitorlázni az ég kék Adrián!

A tanfolyam részletes programja:

1.nap: délelőtt leutazás, találkozó Marina Kremik kb. 15:00-kor. Hajó átvétele, majd 14:00-15:00 kikötői manőverek (ki-beállás motorral) gyakorlása mooringos kikötőhelyekre illetve partfal mellé.

2. nap: 10:00-18:00 egész napos vitorlástúra, a táv 25 tengeri mérföld, vagyis egy önálló hajózás ajánlott napi távolsága.

A túra programja:

• elindulás-kikötés manővereinek gyakorlása
  • hajózás, vitorlamanőverek
  • horgonyzási gyakorlat (strandolással)
  • navigációs feladatok
  • hajózási kitűző jelek begyakorlása
  • reffelési gyakorlat és vízből mentési manőverek

A kikötés után vacsorázunk és kis pihenés után indulunk vissza a vízre 20:30 körül az éjszakai navigációt gyakorolni egészen éjjel 02:00 óráig. Ezután bekötünk a kikötőbe és ott alszunk.

3. nap: 11:00-18:00 egész napos vitorlástúra, a táv 25 tengeri mérföld, vagyis egy önálló hajózás ajánlott napi távolsága.

A túra programja:

• elindulás-kikötés manővereinek gyakorlása
  • hajózás, vitorlamanőverek
  • horgonyzási gyakorlat (strandolással)
  • navigációs feladatok
  • hajózási kitűző jelek begyakorlása
  • reffelési gyakorlat és vízből mentési manőverek

4. nap: délelőtt hajózás közben házi vizsgát tartunk annak érdekében, hogy a résztvevők önmaguk is pontosan lemérhessék, hol tartanak az önálló kapitányi feladatok elsajátításában. A házi vizsga egy manőverek sokaságával tarkított hajóvezetés, ahol a résztvevők egymást váltva, az oktató legkisebb segítsége nélkül végzik a feladatokat. A végén személyes értékelést tartunk, elmondjuk legfontosabb tanácsiankat az önálló hajózáshoz. A manővertréning után vendégeink sokkal nyugodtabban, stressz mentesen élvezik hajós szabadságukat, akár a családdal, gyerekekkel, tapasztalatlan barátokkal a fedélzeten!

Délután hajó leadása, hazautazás

Jelentkezés és bővebb információ: info@hajosiskola.hu vagy a +36707760160-es telefonon!

Kérek szépen mindenkit, hogy a lehető leghamarabb jelezzen vissza részvételi szándékáról (melyik csapat?), de legkésőbb április 10.-én 12 óráig!

Üdvözlettel:
Báthori-Ihász Adrienn