Tengeri hajóvezetői „C” kategóriás tanfolyam

Horvátországi „C” kategóriás (nemzetközi) Tengeri Kishajó Vezetői Tanfolyamról és vizsgáról

A tanfolyamot elvégzők az új horvát képesítési rendszer szerinti, „C” kategóriás kishajó vezetői engedélyt szerzik meg, amely 30 BRT motoros és vitorlás hajó vezetésére jogosít.

E jogosítvány deklaráltan nemzetközi, s természetesen e jogosítványt más, tengeri országok is elfogadják. A jogosítványt, többek között, elfogadják az ARC óceán átkelő versenyen, valamint a Minitransat 6.50-es Nemzetközi Versenyen.

A vizsgának nem feltétele belvízi képesítés megléte, ugyanakkor igazolni szükséges egy horvátországi, minősített oktatási intézmény által tartott szakirányú tanfolyam elvégzését. Jelen tanfolyam ilyen felkészítésnek minősül.

Meghirdetett tanfolyamaink minden esetben elindulnak, nem mondunk le tanfolyamot alacsony jelentkezői létszámra hivatkozva.

Tanfolyam időpontok:

• 2024.

A részvétel feltételei:

• betöltött 18. életév
  • útlevél vagy személyazonosító kártya
  • 2 db színes és egyforma igazolványkép
  • orvosi vizsgálaton való részvétel (része a tanfolyamnak)

Tematika:

• Part menti navigáció
  • Motor működése, karbantartása és javítása
  • COLREG
  • Tengerjog
  • Tengerrajz, meteorológia
  • Rádiózás
  • Elsősegély
  • Biztonság a tengeren

A tanfolyam elméleti és gyakorlati felkészülésből áll. Az elméletet magyar nyelvű tananyagból sajátíthatják el a jelentkezők.

Az elméleti előadások angol nyelven hangzanak el, melyhez folyamatos tolmácsolást és értelmezést biztosítok.

Az elméleti felkészítés időtartama 20 óra, ezt követi egy 4 órás gyakorlat, majd a vizsga.

Vizsgázni horvát, angol, német és olasz nyelven lehet, a vizsgához alapfokú nyelvtudás elégséges, illetve tolmács segítségével magyarul lehetséges.
A tanfolyam ideje alatt, a tolmácsolás mellett, mindenben segítséget tudok nyújtani.

A tanfolyam helyszíne: Split (Horvátország)

Utazás: Egyénileg.

Ellátás: Önellátó.

Szállás: Önellátó, szállásfoglalásban tudunk segítséget nyújtani.

Részvételi díj: 970,- EUR..

A részvételi díj tartalmazza a tanfolyam (elmélet és gyakorlati), a tolmácsolás, az orvosi vizsgálat, a vizsga árát. NEM tartalmazza az utazás és ellátás költségét.

0. nap: esti órák: Érkezés, szállás elfoglalása

1. nap: Orvosi vizsgálat, elméleti órák

2. nap: Elméleti órák

3. nap: Elméleti és gyakorlati órák

4. nap: Délelőtt fakultatív tanfolyam (nem kötelező), kora délután átismételjük a hallottakat, vizsga előtti letisztázás.

Délutáni órák vizsga, majd hazautazás.

A tanfolyamra való jelentkezés email küldésével ( info@hajosiskola.hu) és a tanfolyam előleg befizetésével történik, melynek összege 340 EUR.
Jelentkezéskor kerül átadásra a tananyag melyet célszerű 2-3 alkalommal átolvasni.

Helyszín: Split (Horvátország).

Bővebb információ és jelentkezés: info@hajosiskola.hu vagy +36 70 776 0160